DomůVodotěsnost

Máte dotaz? Volejte +420 577 210 645

Vodotěsnost

Vodotěsnost hodinek označuje tlak vodního sloupce, který může na hodinky působit, aniž by do nich vnikla voda.

Vodotěsnost se udává ve třech různých jednotkách, a to v metrech [m], v barech [bar] či v atmosférách [atm]. 1 m vodního sloupce odpovídá tlaku 0,1 bar nebo 0,1 atm.

Je-li tedy na hodinkách deklarována vodotěsnost 30 m, 3 bar či 3 atm, znamená to, že v laboratorních podmínkách hodinky vydrží tlak vody, který je v 30 m při normou stanovené teplotě a hustotě vody.

Je potřeba si uvědomit, že tato laboratorní hodnota vodotěsnosti není tou samou hodnotou, kterou se máte při zacházení s vašimi hodinkami řídit.

Uvedené vodotěsnosti na hodinkách totiž bylo dosaženo v přesně stanovených laboratorních podmínkách (čistá a klidná voda bez jakýchkoli proudů, stálá teplota voda, na hodinky nepůsobily žádné vodní nárazy jako například při skoku do vody apod.) a takové podmínky při běžném používání hodinek prakticky nenastanou. Proto je potřeba počítat s tím, že reálná hodnota vodotěsnosti hodinek je nižší než ta uváděná na hodinkách.

Z tohoto důvodu vznikla převodní tabulka mezi laboratorní a reálnou vodotěsností, kterou se člověk má řídit, pokud si nechce poškodit své hodinky.

Hodnocení našich zákazníků heureka.cz

Zlatý prsten s diamanty
Komunikace na vysoké úrovni

 
 

Po letech opět nákup u mistra Stuchlíka a opět maximální spokojenost. Prstýnek byl dokonale upraven na míru, je velmi krásný a poctivě vyrobený. Komunikace a péče o zákazníka na vysoké úrovni. Tady nakupuji opravdu moc ráda a zcela jistě ne naposledy. Dagmar K.

Recenze: 24.02.2022

 

Dotaz na cenu