DomůNovinkyPRVNÍ MASTER CHRONOMETER NA SVĚTĚ

Máte dotaz? Volejte +420 577 210 645

PRVNÍ MASTER CHRONOMETER NA SVĚTĚ

PRVNÍ MASTER CHRONOMETER NA SVĚTĚ - GoldEligius    OMEGA GLOBEMASTER

OMEGA PŘEDSTAVUJE

PRVNÍ MASTER CHRONOMETER NA SVĚTĚ
OMEGA GLOBEMASTER

Padesátiletá inspirace

V hodinkách Globemaster se odráží ryzí charakter značky OMEGA. Jejich vzhled vychází z designu dřívějších modelů Constellation a uvnitř bije ten nejpokročilejší mechanický strojek, jaký kdy byl značkou představen. Symbolizuje přesnost a mimořádnou kvalitu, neboť každý kus prošel sérií nezávislých testů METAS. Jde o průlomový proces, který do hodinářského světa zakotvil nové standardy.

Zadní dýnko modelu Globemaster je ovlivněné historií hodinek OMEGA. Medailon se symbolem observatoře vyjadřuje ocenění získaná v soutěžích přesnosti mechanických hodinek

Osmero hvězd na obloze nad observatoří značí nejvýznamnější rekordy, které OMEGA v přesnosti hodinek pokořila. Tento historický závazek přetrvává do dneška. Osm je také kritérií, jimž musí každé hodinky vyhovět, aby získaly certifikát Master Chronometer. 

Model Globemaster se odlišuje i dvojicí detailů. Jedním je jeho číselník, mezi sběrateli znám pod pojmem „pie pan“ - tvaru připomínajícího dno pánve. Druhým prvkem je pro změnu vroubkovaná luneta, která v minulosti dekorovala několik známých modelů Constellation.

MASTER CHRONOMETER

V prosinci 2014 oznámila OMEGA společně se Švýcarským federálním institutem pro metrologii (METAS) vznik nového certifikačního procesu. Globemaster jsou prvními hodinkami, jež prošly sérií testů a byla potvrzena jejich přesnost v každodenních podmínkách i funkčnost při vystavení magnetickému poli s intenzitou 15.000 Gaussů. Kterákoliv hodinářská značka může nechat otestovat své hodinky v laboratořích METAS pro získání certifikátu Master Chronometer. Označení, jež pro jednou znamená symbol kvality celých hodinek a ne jen strojku uvnitř.

Ještě před tím, než se hodinky prověří v silném magnetickém poli podle přísných kritérií, musí strojek samozřejmě projít kontrolou Švýcarského institutu pro testování chronometrů (COSC). Zákazníci při koupi obdrží certifikát obsahující jedinečné identifikační číslo, po jehož zadání se zobrazí kompletní výsledky testů. Tento certifikát je zároveň i důkazem, že hodinky úspěšně splnily parametry METAS.

•    2007
Kalibr OMEGA 8500 je prvním co-axiálním manufakturním strojem, který značka uvedla na trh.
•    2008
OMEGA představuje anti-magnetickou křemíkovou setrvačku. Jsou jí vybaveny všechny exkluzivní co axiální kalibry.
•    2013
Kalibr OMEGA Co-Axial 8508 se stává prvním kompletně anti-magnetickým strojkem na světě.
•    2014
Anti-magnetická technologie je zavedena do výroby všech mechanických strojků pro pánské i dámské hodinky. Tyto nové kalibry nesou název OMEGA Master Co-Axial.
•    2015
OMEGA zavádí sérii osmi certifikovaných testů METAS. Měří přesnost při a po vystavení magnetickému poli 15.000 Gaussů. Hodinky, které úspěšně splní všechna kritéria, získají certifikát Master Chronometer.

V PRŮBĚHU CERTIFIKAČNÍHO PROCESU SE MĚŘÍ NÁSLEDUJÍCÍCH OSM KRITÉRIÍ:

 1. Průměrná denní odchylka 
  Test trvající čtyři dny měří denní odchylku hodinek v podmínkách podobných každodennímu životu. Hodinky jsou nejprve nastaveny v šesti různých pozicích a při dvou teplotách, poté jsou vystaveny magnetickému poli o síle 15.000 Gaussů. Následně jsou odmagnetovány a znovu nastaveny do různých poloh a teplot. V každém kroku jsou s odstupem 24 hodin pořízeny dvě fotografie, které se porovnají s přesným atomovým časem.
   
 2. Funkčnost strojku certifikovaného COSC v magnetickému poli o intenzitě 15.000 Gaussů 
  Tento test prověří samotný strojek v magnetickém poli. Ve dvou pozicích je po dobu 30 sekund měřen chod strojku s pomocí mikrofonu.
   
 3. Funkčnost hodinek po vystavení magnetickému poli o intenzitě 15.000 Gaussů 
  Podobný předchozímu testu s rozdílem, že nyní se v magnetickém poli prověřují celé hodinky. V dnešním světě je magnetické pole všude kolem nás – tablety, telefony, fény a dokonce i spony na dámských kabelkách jsou jeho zdrojem. Mechanické hodinky bez anti-magnetických inovací mohou dlouhodobě trpět nepřesností, pokud s takovým zdrojem přijdou do kontaktu.
   
 4. Odchylka v denní přesnosti po vystavení magnetickému poli o intenzitě 15.000 Gaussů 
  Měří se průměrná odchylka hodinek mezi 2. a 3. dnem testu. Výsledky ukážou denní přesnost hodinek před a po vystavení magnetickému poli. 
   
 5. Vodotěsnost 
  Při testu se hodinky ponoří do vody a okolní tlak se postupně zvyšuje, až do maximální hodnoty pro jakou jsou hodinky určené. U některých dokonce ještě víc. To zajistí, že každé hodinky mohou garantovat svou vodotěsnost.
   
 6. Rezerva nátahu 
  Tento test zkouší rezervu nátahu hodinek. Srovnávají se fotografie na začátku a na konci předpokládaného limitu. Znovu se kontroluje odchylka, aby se prokázala funkčnost hodinek po celou měřenou dobu. Zejména pro ty, kdo hodinky střídají, je cenná informace vědět, že i po víkendu hodinky odložené na stolku stále půjdou přesně.
   
 7. Odchylka mezi 100% a 33% rezervou nátahu 
  Hodinky se postupně nastavují do šesti různých pozic, podobně jako do stran kostky. Plně natažené stráví v každé pozici 30 sekund a jejich tikot se zaznamená mikrofonem. Aby se ověřilo, že přesnost zůstane, i když nejsou hodinky plně natažené, rezerva nátahu se vyprázdní na třetinu a test se opakuje.
   
 8. Odchylka v 6 různých pozicích 
  Podobně jako při předchozím testu je měřena přesnost v šesti různých pozicích. Naměřené výsledky odhalí, zda je přesnost v rámci povoleného limitu. Nehledě na to, zda jejich majitel sedí v kanceláři anebo sportuje.

KLASICKÝ DESIGN S TECHNOLOGIÍ BUDOUCNOSTI
OMEGA CONSTELLATION GLOBEMASTER

Ať už s pouzdrem v platině, 18ti karátovém zlatě Sedna, 18ti karátovém žlutém zlatě, v oceli nebo jejich kombinaci budou Globemaster navždy známé jako první Master Chronometer.

Časomíra o průměru 39 mm převzala ikonický „pie pan“ číselník, který proslavil model Constellation z roku 1952. Centrální hodinová, minutová a sekundová ručka korespondují s úzkými hodinovými indexy s výplní Super-LumiNova. Ukazatel data je umístěn na pozici 6. hodiny.

Číselník obklopuje vroubkovaná luneta se zaoblenými hřbety, což dodává modelu Globemaster unikátní a na první pohled rozpoznatelný vzhled. Na ocelových modelech je luneta vyrobena z tvrdého karbidu wolframu, tzv. „hard metalu“.

Hodnocení našich zákazníků heureka.cz

Zlatý prsten s diamanty
Komunikace na vysoké úrovni

 
 

Po letech opět nákup u mistra Stuchlíka a opět maximální spokojenost. Prstýnek byl dokonale upraven na míru, je velmi krásný a poctivě vyrobený. Komunikace a péče o zákazníka na vysoké úrovni. Tady nakupuji opravdu moc ráda a zcela jistě ne naposledy. Dagmar K.

Recenze: 24.02.2022

 

Dotaz na cenu