DomůHODINKYMONTBLANCLuxusní psací potřeby

Máte dotaz? Volejte +420 577 210 645

MONTBLANC plnící pero Patron of Art Ludwig II Limited Edition 117843

Kód 117843
Luxusní edice plnícího pera Montblanc
Záruka: 2 roky
77.000 Kč
73.150 Kč
oblíbené Porovnat
Skladem - okamžitě k odběru
MONTBLANC plnící pero Patron of Art Ludwig II Limited Edition 117843
  • Montblanc vzdává hold jedné znejvětších osobností kulturního světa 19. století, mecenáši Richarda Wagnera a staviteli pohádkových zámků.
  • Vrámci své trvalé podpory umění a kultury po celém světě uděluje společnost Montblanc od roku 1992 významným současným mecenášům umění za jejich výjimečné činy ve prospěch umění ocenění nazvané Montblanc de la Culture Arts Patronage Award. A každoročně také u příležitosti udělování této ceny uvádí společnost ve své unikátní limitované edici jako poctu současným podporovatelům umění výjimečné psací potřeby inspirované mecenáši historickými. Edice Montblanc Patron of Art je tak oslavou výjimečného života a kulturního odkazu Ludvíka II Bavorského (*25. srpna 1845, …13. června1886), zvaného též „labutí král“ či „pohádkový král“. Coby patron Richarda Wagnera umožnil Ludvík vznik skladatelových největších děl, včetně oper Tristan a Isolda, Mistři pěvci norimberštíči a Parsifal. Kroměpodpory hudby a divadla věnoval Ludvík II svůj čas a finance také stavbě neobvyklých paláců, mezi něž patří například pohádkově vyhlížející zámek Neuschwanstein, bohatě zdobený scénami zWagnerových mistrovských děl.
  • Motivem, jenž Ludvíka II provázel pocelý jeho královský život, je labuť, která také inspirovala design pera Patron of Art Homage to Ludwig II Limited Edition 4810.
  • Víčko pera je vyrobeno zprůsvitného laku. Ten překrývá speciální giloš a vytváří vzor labutích per. Další součástí víčka slabutím motivem je klip potažený růžovým zlatem vodstínu champagne. Klipsvým tvarem připomíná krk a hlavu tohoto ušlechtilého ptáka.V kontrastu kbarvě víčka je násadka pera zmodrého laku, jehož odstín odkazuje jak na Ludvíkův oficiální královský portrét, tak také na barvu sloupů v trůnním sálu zámku Neuschwanstein. Ozdoba v podobě královské koruny na vršku víčka a gravírování nazlatém konci násadky čerpají inspiraci zpečeti bavorského krále. Jako poctu opeře, která vmladém Ludvíkovi vzbudila touhu stát se jejím patronem, nese kroužek víčka, opět vyvedený vrůžovém zlatě v odstínu champagne, gravírované označení Wagnerovy opery o rytíři slabutí Lohengrin, tedy „WWV 75“. Kroužek je ozdoben kulatým červeným syntetickým kamenem.Hrot plnicího pera z 18kt zlata je zdobený gravírováním smotivem pohádkového zámku Neuschwanstein.
  • Ludvíkova vášeň pro budování pozemských rájů a poetických útočišť mu vynesla přezdívku „pohádkový král“. Skeletový design pera Patron of Art Homage to Ludwig II Limited Edition 888 s motivy ptáků a rostlin čerpá inspiraci znástěnných maleb vbohatě zdobeném trůnním sálu zámku Neuschwanstein. Pod složitým, ve zlatě (Au750) vyvedeným vzorem prostupuje průsvitný bílý lak, zněhož je tělo pera vyrobeno. Tento design doplňuje platinou potažený klip a gravírované prvky. Kroužek víčka pera, evokující bohatou výzdobu králem budovaných paláců, je ozdoben kulatým rubínem, zatímco emblém společnosti Montblanc na vršku víčka je z ušlechtilé perleti.
Výrobce MONTBLANC
Modelová řada Great Characters
Typ pera plnící pero (Piston Fountain Pen)
Poznámka Pero Montblanc je dodáváno v luxusním dárkovém balení s vlastní krabičkou Montblanc.
Napište komentář nebo hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.

Hodnocení našich zákazníků heureka.cz

Báječná komunikace a přístup majitele
Snadné objednání a rychlé dodání

 
 

Našla jsem zde hodinky, které byly jinde vyprodané, při objednávce jsem položila dotaz, jestli hodinky jsou opravdu k mání, neboť v jiných e-shopech jsme po objednání dostali jen strohé vyjádření, že se tento model vyprodal. Majitel obchodu hned zavolal a objednávku rychle zpracoval. O každém kroku objednávky jsem byla řádně informována. Hodinky se doručily rychle a v pořádku. Doporučuji.

Objednáno: 12. 8. 2019 12:44:34

 

Dotaz na cenu