Domů

Máte dotaz? Volejte +420 577 210 645

BREITLING Navitimer B01 41 AB0139211G1A1

Kód AB0139211G1A1
Legendární a kultovní hodinky NAVITIMER
oblíbené Porovnat

Alternativní produkty

BREITLING Navitimer B01 41 AB0139211G1A1
  • Legendární letecké hodinky. Toto je ikona značky Breitling.
  • Původní Navitimer Ref. 806 z počátku 50. let, vyvinutý pro Asociaci vlastníků letadel a pilotů (AOPA).
  • Na konci druhé světové války byl Breitling již zlatým standardem dodavatele přístrojů do kokpitu pro letecký průmysl. V roce 1952 pak Willy Breitling vyvinul nový koncept chronografu pro členy Asociace vlastníků letadel a pilotů. V té době AOPA byla (a zůstává) největším klubem pilotů na světě, který ve svých řadách čítá téměř každého amerického letce.

    Jeho návrh byl inovativním přístrojem nošeným na zápěstí, který umožnil pilotům provádět všechny nezbytné výpočty letu, včetně průměrné rychlosti, ujeté vzdálenosti, spotřeby paliva a rychlosti stoupání. Tato časná odpověď na palubní počítač byla dosažena začleněním optimalizované verze kruhového logaritmického pravítka Chronomat (což byl matematický chronograf ze 40. let 20. století) na otočnou lunetu hodinek. Název Navitimer byl chytře odvozen od kombinace navigace a timeru (časovače). Když byly hodinky uvedeny na trh pro členy AOPA v roce 1954, měly okamžitý úspěch.

    Navitimer vyrostl současně s rozvíjejícím se leteckým průmyslem. Nebyli to však pouze piloti, koho přitahovala nepotlačitelná estetika hodinek. Tehdejší celebrity jako Miles Davis a Serge Gainsbourg jim byli oddaní, což dokazovalo, že Navitimer měl funkci i styl. Od jejího debutu před 70 lety došlo k mnoha proměnám ikony Breitlingu, ale dnes skládáme poctu modelu Navitimer opětovným uvedením na trh, které hovoří nejen o tom, odkud značka přišla, ale také kam směřuje.

  • Podle dobových trendů a technologií existovalo mnoho verzí modelu Navitimer (včetně quartz verze). K vytvoření této nejnovější verze Breitling zachoval nejrozpoznatelnější aspekty původního designového kódu kolekce. Z dálky je to nepochybně Navitimer se svým kruhovým logaritmickým pravítkem, sloupkovými indexy, trojicí počítadel chronografu a vroubkovanou lunetou pro snadné uchopení i rukou v rukavici. Zblízka se však moderní vylepšení nového Navitimeru projevují také zřetelně. Zploštělé logaritmické pravítko a klenutý krystal vytvářejí iluzi kompaktnějšího profilu. Střídavé leštěné a kartáčované povrchové úpravy dodávají kovovým prvkům lesklou, ale subtilní kvalitu. Nejvýraznější jsou ale nové barevné verze číselníku, definované především moderními odstíny modré, zelené a měděné. A pokud existuje jedna změna, která jistě zažehne nostalgii, je to návrat křídel AOPA do původní polohy dvanácti hodin.

Výrobce BREITLING
Modelová řada NAVITIMER
Velikost pánská
Strojek mechanický automat
Certifikát přesnosti COSC-chronometr
Caliber B01
Rezerva chodu 70 hodin
Zadní průhled na stroj ano
Sklíčko safírové s dvojitou anti-reflexní vrstvou
Ciferník stříbrný
Datum na pozici 6
Luneta otočná
Velikost pouzdra 41 mm
Vodotěsnost 3 bar (30 m / 100 ft)
Chronograf ano
Funkce chronograf, logaritmické pravítko
Pouzdro nerez ocel
Záruka mezinárodní záruka plátná 60 měsíců
Zákaznický servis Jsme oficiální prodejci švýcarské značky Breitling.
Napište komentář nebo hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.

Hodnocení našich zákazníků heureka.cz

Zlatý prsten s diamanty
Komunikace na vysoké úrovni

 
 

Po letech opět nákup u mistra Stuchlíka a opět maximální spokojenost. Prstýnek byl dokonale upraven na míru, je velmi krásný a poctivě vyrobený. Komunikace a péče o zákazníka na vysoké úrovni. Tady nakupuji opravdu moc ráda a zcela jistě ne naposledy. Dagmar K.

Recenze: 24.02.2022

 

Dotaz na cenu